Martin Pecina

Martin Pecina

Pobolívaly mně záda po prodělání pásového oparu. Kamarád z golfu mi doporučil toto rehabilitační zařízení. Moje potíže byly spíše chronického rázu a nelepšily se, považoval jsem je za nebezpečné do budoucna, rozhodl jsem se situaci řešit. Protože žádné cvičení v klasické posilovně nepomáhalo, rád jsem přijal doporučení a začal jsem navštěvovat zdejší zařízení.

Z počátku jsem necítil téměř žádný pokrok, ale jak jsem pochopil, bylo to díky pomalu se stupňující zátěži. Jakmile jsem se zhruba po měsíci dostal na odpovídající zatížení, začal jsem cítit výrazné změny k lepšímu. Dnes jsem zhruba ve 2/3 cyklu cvičení a cvičím s váhami, které jsou plně odpovídající mé tělesné konstituci. Druhý den po cvičení cítím únavu, ale další den již je poznat velmi výrazná úleva od bolesti.

Jsem schopen cvičit v posilovně, jak jsem byl dříve zvyklý a vykonávat bezbolestně všechny aktivity, které jsem vykonával.

Mohu hrát golf, běhat, posilovat. Tuto formu léčby doporučuji všem, kteří mají začínající s bederní páteří, zejména jako prevenci větších problémů.